Teletext ČT online: Sledujte oblíbené stránky i na internetu

Txt Čt

Teletext online: Prohlížení stránek

Teletext ČT, služba České televize, která přežila nástup internetu, nabízí snadný a rychlý přístup k informacím. Ačkoliv se může zdát, že teletext patří minulosti, jeho online verze si stále drží své věrné diváky. Proč? Důvodů je hned několik. Zaprvé, jednoduchost. Stránky teletextu jsou přehledné, bez zbytečných grafických prvků, a tak se v nich snadno zorientujete. Zadruhé, rychlost. Načtení stránky teletextu je otázkou okamžiku, ať už jste na počítači nebo mobilním telefonu. A zatřetí, obsah. Teletext ČT nabízí širokou škálu informací, od zpráv z domova i ze světa, přes sportovní výsledky až po programové tipy.

Teletext ČT, služba České televize, která přežila nástup internetu, nabízí snadný a rychlý přístup k informacím. Ačkoliv se může zdát, že teletext patří minulosti, jeho online verze si stále drží své věrné diváky. Proč? Důvodů je hned několik. Zaprvé, jednoduchost. Stránky teletextu jsou přehledné, bez zbytečných grafických prvků, a tak se v nich snadno zorientujete. Zadruhé, rychlost. Načtení stránky teletextu je otázkou okamžiku, ať už jste na počítači nebo mobilním telefonu. A zatřetí, obsah. Teletext ČT nabízí širokou škálu informací, od zpráv z domova i ze světa, přes sportovní výsledky až po programové tipy.

Jak na to?

Prohlížení stránek teletextu online je snadné. Stačí navštívit webové stránky České televize a v sekci "Teletext" si vybrat požadovanou stránku. Navigace je intuitivní a odpovídá klasickému teletextu. Pomocí číselných tlačítek na klávesnici se pohybujete mezi jednotlivými stránkami. Pokud si chcete prohlédnout konkrétní stránku, stačí zadat její číslo a stisknout Enter. Pro návrat na úvodní stránku teletextu slouží tlačítko "Index".

Archiv Teletextu: Návrat do minulosti

Pamatujete si na dobu, kdy byl internet hudbou budoucnosti a jediným zdrojem informací v reálném čase byl teletext? Česká televize spustila svůj teletext, tehdy pod názvem „Teletxt Čs. televize“, už v roce 1991. Od té doby se stal neodmyslitelnou součástí televizního vysílání a pro mnoho lidí i primárním zdrojem zpráv, sportovních výsledků, programů kin a divadel, ale i receptů a vtipů.

Dnes, v době chytrých telefonů a online zpravodajství, se může zdát teletext jako zastaralý relikt minulosti. Jeho jednoduchá grafika a omezený prostor pro text působí v porovnání s moderními webovými stránkami až archaicky. Přesto si teletext ČT i dnes drží své věrné diváky a nabízí jim rychlý a přehledný přístup k informacím. Navíc je teletext dostupný i bez připojení k internetu, což z něj dělá stále relevantní médium i v době digitální revoluce.

txt čt

Pro ty, kdo by se chtěli do minulosti českého teletextu ponořit hlouběji, existuje několik online archivů, kde je možné si prohlédnout staré stránky teletextu ČT. Tyto archivy nám umožňují nahlédnout do minulosti a připomenout si, jakým způsobem jsme před lety přijímali informace. Zároveň nám ukazují, jak se teletext vyvíjel a jak se musel přizpůsobovat měnícím se technologiím a požadavkům diváků.

Program ČT: Přehled pořadů online

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, nabízí kromě aktuálních informací také podrobný program ČT. Ten naleznete pod jednoduchým názvem "Program ČT". V rámci této sekce se můžete těšit na přehledně uspořádaný program všech kanálů České televize – ČT1, ČT2, ČT Sport a ČT :D/art. Nechybí ani programové schéma pro stanice ČT24 a retro kanál ČT3.

Program ČT v teletextu je rozdělen do přehledných bloků podle dnů v týdnu. Pro každý den si můžete prohlédnout vysílání od ranních až po noční hodiny. U jednotlivých pořadů nechybí čas vysílání a krátký popis obsahu. Díky tomu si snadno a rychle uděláte obrázek o tom, co se bude vysílat a na co se můžete těšit.

Teletext ČT je dostupný zdarma pro všechny majitele televizorů s podporou této technologie. Stačí jednoduše naladit příslušnou stránku a začít prozkoumávat jeho obsah. Program ČT v teletextu je tak ideální volbou pro všechny, kteří hledají rychlý a přehledný přehled televizního programu České televize.

Informace o Teletextu: Historie a zajímavosti

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, je služba, která ti umožňuje číst textové informace přímo na obrazovce tvé televize. Je to takový "internetový pradědeček", který si pamatuje ještě staré dobré časy. Spuštěn byl už v roce 1994 a od té doby věrně slouží divákům, kteří v něm najdou aktuální zprávy, sportovní výsledky, programovou nabídku ČT a spoustu dalšího.

I když se dnes už více mluví o internetu a chytrých televizích, TXT ČT si stále drží své věrné publikum. Proč? Je to jednoduché, rychlé a dostupné pro každého, kdo má televizi. Navíc je TXT ČT zcela zdarma a bez reklam.

Zajímavostí je, že TXT ČT využívá technologii, která byla původně vyvinuta pro titulkování televizního vysílání pro neslyšící. Dnes už si bez něj spousta z nás nedokáže představit každodenní kontrolu televizního programu nebo rychlé zjištění výsledků hokejového zápasu. Ať už patříš mezi skalní fanoušky TXT ČT, nebo jsi ho objevil teprve nedávno, jedno je jisté – tahle služba má v České republice své pevné místo.

txt čt
Srovnání Teletextu ČT s vybranými službami
Funkce Teletext ČT Webové stránky ČT HbbTV ČT
Dostupnost Pouze s anténou/kabelem Vyžaduje internet Vyžaduje internet a kompatibilní TV
Aktuální zprávy Ano Ano Ano
Počasí Ano Ano Ano
Sportovní výsledky Ano Ano Ano
Program TV Ano Ano Ano
Recepty Ano Ano Ne
Videoarchiv Ne Ano Ano
Interaktivní hry Ne Ano Ano

Kontakty: Dotazy a podpora

Aplikace Teletextu: Pro mobily a tablety

Teletext ČT, oblíbený zdroj informací z televizních obrazovek, se v digitální éře přesouvá i do mobilů a tabletů. Pro uživatele chytrých zařízení je tak dostupný kdykoliv a kdekoliv, stačí si stáhnout příslušnou aplikaci. Na výběr je hned z několika možností, které nabízejí jak samotná Česká televize, tak i nezávislí vývojáři. Aplikace obvykle přináší klasické prostředí Teletextu, na které jsou uživatelé zvyklí, včetně oblíbených rubrik jako jsou zprávy, sport, počasí, program TV stanic nebo výsledky loterie.

Některé aplikace navíc nabízejí i doplňující funkce, jako je například ukládání oblíbených stránek, zvětšování textu pro pohodlnější čtení nebo noční režim pro šetření zraku. Výhodou mobilních aplikací je také to, že fungují nezávisle na televizním signálu. Pro přístup k informacím z Teletextu ČT tak stačí pouze připojení k internetu. Díky tomu si uživatelé mohou číst Teletext i na cestách, v práci nebo třeba v přírodě.

Teletext na sociálních sítích: Novinky a diskuze

Teletext České televize už dávno není jen tou barevnou „knihou“ plnou čtverečků, kterou si pamatujeme z dětství. Svět se změnil a s ním i způsob, jakým konzumujeme informace. ČT si to uvědomuje a aktivně buduje komunitu fanoušků teletextu i na sociálních sítích.

txt čt

Kde všude můžete být s Teletextem ČT v kontaktu? Sledujte jejich profil na Facebooku, kde najdete nejen novinky z redakce a tipy na zajímavý obsah, ale také se můžete zapojit do diskuzí s ostatními fanoušky. Zajímavosti ze zákulisí vzniku Teletextu a rozhovory s redaktory najdete na instagramovém profilu ČT.

Sociální sítě se tak stávají místem, kde se propojuje nostalgie s moderním světem technologií. Díky nim Teletext ČT ožívá i pro mladší generace a dokazuje, že i v době chytrých telefonů má své nezastupitelné místo.

Teletext ČT? Nostalgická brána do světa informací, kde se čas zastavil v éře barevných televizorů s dálkovým ovládáním.

Hry a soutěže: Zábava na webu ČT

Teletext České televize není jen zdrojem aktuálních informací, ale nabízí i možnost zábavy a her. ... Stačí jen sledovat teletext ČT a zapojit se.

Teletext pro neslyšící: Speciální titulky

Teletext České televize nabízí speciální službu pro neslyšící a nedoslýchavé diváky – skryté titulky. Tyto titulky, označované jako "skryté", nejsou viditelné automaticky, ale je potřeba je aktivovat v nastavení vašeho televizoru. Skryté titulky přepisují dialogy, ale také důležité zvukové prvky, jako jsou zvuky v pozadí, hudba nebo změny hlasu, a pomáhají tak neslyšícím divákům lépe porozumět ději.

Česká televize se snaží zpřístupnit své programy co nejširšímu publiku, a proto poskytuje skryté titulky u široké škály pořadů. Patří mezi ně například hlavní zpravodajská relace Události, vybrané filmy a seriály, dokumenty a dětské pořady. Informace o dostupnosti skrytých titulků u konkrétního programu najdete v televizním programu, a to jak v tištěné podobě, tak i na webových stránkách České televize.

Pro aktivaci skrytých titulků na vašem televizoru se podívejte do návodu k obsluze. Obvykle je tato funkce označena jako "Subtitles", "CC" (Closed Captions) nebo "Skryté titulky". Po aktivaci se titulky zobrazí v dolní části obrazovky.

Teletext České televize tak nabízí neslyšícím a nedoslýchavým divákům možnost plnohodnotně si užít televizní program a nezmeškat žádný důležitý moment.

Dostupnost a jazykové verze: Čeština a angličtina

Teletext České televize, zkráceně TXT ČT, je dostupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Diváci ho najdou na všech programech České televize – ČT1, ČT2, ČT Sport a ČT :D/art. Pro přístup k teletextu stačí stisknout tlačítko "TXT" na dálkovém ovladači vašeho televizoru.

Teletext České televize je k dispozici pouze v českém jazyce. Anglická verze teletextu bohužel není dostupná. V případě, že hledáte informace o programu České televize v angličtině, navštivte webové stránky České televize. Na nich naleznete programové schéma a další informace v anglickém jazyce.

txt čt

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: internet

Autor: Aneta Nováková

Tagy: txt čt | informace o teletextu české televize