Technologie: Zakladatel Instagramu - kdo je mozek za fotkami?

Zakladatel Instagramu

Spoluzakladatelé Instagramu

Instagram založili Kevin Systrom a Mike Krieger. Systrom studoval na Stanfordu, kde se seznámil s Kriegerem. Před Instagramem Systrom pracoval v Googlu na produktech jako Gmail a Google Reader. Krieger byl zase součástí vývojářského týmu pro Meebo, sociální platformu. V roce 2010 spustili Instagram, tehdy jen pro iOS, jako aplikaci pro sdílení fotek s filtry. Instagram se rychle stal populární a v roce 2012 ho koupil Facebook za 1 miliardu dolarů. Systrom a Krieger v Instagramu působili až do roku 2018, kdy z firmy odešli.

Kevin Systrom: Počítačový vědec

Kevin Systrom, mozek za Instagramem, není jen vášnivý fotograf, ale také talentovaný počítačový vědec. Jeho cesta k technologickému vrcholu začala na Stanfordu, kde studoval management a inženýrství. Už během studií se Systrom nořil do světa programování a pracoval pro společnosti jako Google a Odeo, předchůdce Twitteru. Právě tyto zkušenosti mu poskytly pevný základ pro vývoj vlastních projektů. Jeho vášeň pro fotografování a pochopení algoritmů se nakonec spojily v jeden celek - Instagram, aplikaci, která změnila způsob, jakým sdílíme vizuální příběhy.

Studium na Stanfordu

Stanford University, nacházející se v srdci kalifornského Silicon Valley, je snem mnoha studentů po celém světě. Studium na Stanfordu nabízí jedinečnou kombinaci akademické excelence a inovativního prostředí. Studenti se mohou těšit na inspirativní přednášky od světově uznávaných profesorů a špičkové zázemí pro výzkum a rozvoj. Život na Stanfordu ale není jen o učení. Bohatý studentský život nabízí nepřeberné množství mimoškolních aktivit, od sportu a umění po studentské kluby a organizace. Blízkost Silicon Valley navíc otevírá dveře k zajímavým stážím a pracovním příležitostem v předních technologických firmách.

Vlastnost Hodnota
Jméno zakladatele Kevin Systrom
Příjmení zakladatele Krieger

První práce v Googlu

Nastoupit do Googlu je snem mnoha. První práce v této technologické společnosti je obrovským krokem v kariéře. Google je známý svým inovativním přístupem, přátelským pracovním prostředím a spoustou benefitů pro zaměstnance. Od gurmánských jídelen zdarma, přes posilovny a herny až po programy profesního rozvoje, Google se stará o to, aby se jeho zaměstnanci cítili dobře a motivovaně. První práce v Googlu je ale především o příležitosti učit se od nejlepších v oboru a pracovat na projektech, které ovlivňují miliony lidí po celém světě.

zakladatel instagramu

Zrod nápadu na Instagram

Nápad na Instagram se zrodil v hlavě Kevina Systroma během jeho toulek Jižní Amerikou. Systrom si všiml, že fotografování je tam velmi populární, ale sdílení fotek online je komplikované a zdlouhavé. Tehdy ho napadlo vytvořit jednoduchou aplikaci, která by lidem umožnila sdílet fotky s přáteli a rodinou během pár vteřin.

Po návratu do San Francisca se Systrom spojil s Mikem Kriegerem a společně začali pracovat na prototypu. Zaměřili se na jednoduchost a vizuální stránku aplikace, což se ukázalo jako klíčové pro její budoucí úspěch.

Mike Krieger: Vývojář aplikace

Brazilský programátor Mike Krieger je spoluzakladatelem a bývalým technickým ředitelem Instagramu, populární platformy pro sdílení fotografií a videí. V roce 2010 se spojil s Kevinem Syströmem a společně založili Instagram.

Spolupráce s Kevinem

Kevin je skvělý chlapík a pracovat s ním byla radost. Jeho nadšení pro projekt bylo nakažlivé a jeho kreativní nápady nám pomohly posunout se zase o kus dál. Vždycky byl ochotný pomoci a podpořit ostatní, čímž vytvářel příjemnou a inspirativní atmosféru. Jeho smysl pro humor a pozitivní přístup nám pomáhaly překonávat i náročnější chvíle. Spolupráce s ním byla obohacující zkušeností, ze které si odnášíme nejen cenné poznatky, ale i nové přátelství.

Prodej Instagramu Facebooku

Akvizice Instagramu Facebookem v roce 2012 za 1 miliardu dolarů byla tehdy považována za riskantní krok. Instagram byl mladá společnost s malým počtem zaměstnanců a bez jasného obchodního modelu. Facebook v té době čelil rostoucí konkurenci ze strany jiných sociálních sítí a snažil se oslovit mladší publikum.

Nákup Instagramu se nakonec ukázal jako chytrý tah. Instagram se stal jednou z nejpopulárnějších sociálních sítí na světě s více než miliardou aktivních uživatelů. Facebook integroval funkce Instagramu do svých dalších platforem a využil jeho popularity k posílení svého reklamního byznysu.

Odchod ze společnosti

Pokud se rozhodnete ze společnosti odejít, je důležité dodržet správný postup. Nejprve si pečlivě prostudujte společenskou smlouvu, kde najdete informace o výpovědní lhůtě a podmínkách odchodu. Poté informujte o svém rozhodnutí jednatele společnosti, a to nejlépe písemnou formou. Vzor výpovědi ze společnosti naleznete na internetu nebo vám ho může poskytnout právník. Po doručení výpovědi je nutné splnit všechny své závazky vůči společnosti a odevzdat veškeré firemní dokumenty a majetek.

zakladatel instagramu

Současné projekty zakladatelů

Zakladatelé firmy nezahálejí ani po jejím prodeji a vrhli se do nových projektů. Jan Novák se s nadšením pustil do vývoje aplikace pro chytré telefony, která má lidem usnadnit třídění odpadu. Petr Novotný se zase rozhodl pro návrat ke kořenům a otevřel si malou pekárnu s ručně dělaným pečivem.