Nejlepší RPG hry na PC: Tyto pecky musíte zkusit!

Nejlepší Rpg Hry Na Pc

Klasické RPG pecky

Žánr RPG prošel bouřlivým vývojem, ale některé tituly se nesmazatelně zapsaly do srdcí hráčů a staly se legendami. Mezi klasiky žánru patří bezesporu Baldur's Gate se svým epickým příběhem a komplexním systémem pravidel. Fallout 2, postapokalyptické RPG s nezapomenutelnou atmosférou a humorem, uchvátilo miliony hráčů. Planescape: Torment zase ohromil svým filozofickým příběhem a netradičním prostředím. A nesmíme zapomenout na Diablo 2, akční RPG, které definovalo žánr hack and slash a učarovalo svou temnou atmosférou a chytlavou hratelností. Tyto legendární hry i dnes, po letech od svého vydání, oslovují nové generace hráčů a dokazují, že kvalitní RPG nestárne.

Nejlepší RPG Hry na PC
Název hry Datum vydání Hodnocení Metacritic
The Witcher 3: Wild Hunt 2015 93
Divinity: Original Sin 2 2017 93
Disco Elysium 2019 97

Moderní RPG hity

Svět RPG her se v posledních letech neuvěřitelně rozrostl a nabízí nepřeberné množství zážitků. Mezi moderní hity, které si získaly srdce hráčů, patří epické fantasy jako "The Witcher 3: Wild Hunt" s otevřeným světem a strhujícím příběhem, nebo akční RPG "Elden Ring", které hráče uchvátilo svou náročností a propracovaným světem. Pro fanoušky japonských RPG her je tu pak "Persona 5 Royal" s unikátním stylem a poutavým příběhem ze školního prostředí. A nesmíme zapomenout ani na nezávislé tituly jako "Disco Elysium", které ohromilo svým příběhem a komplexním systémem dialogů.

RPG pro nenáročné

Nechce se vám trávit hodiny složitým levelováním a prokousáváním se tunami textu? I pro nenáročné hráče existuje spousta skvělých RPG her. Zaměřte se na tituly s přímočarým příběhem a intuitivním bojovým systémem. Dobrým příkladem je série Kingdom Hearts, která kombinuje akční souboje s roztomilým příběhem a známými postavami z Disneyho světa. Pokud preferujete spíše klasičtější fantasy, vyzkoušejte třeba Fable, kde se z vás stane hrdina (nebo padouch) s možností ovlivňovat herní svět. Pro milovníky japonských RPG her je tu pak série Tales of, která nabízí svižné souboje a sympatické postavy. Ať už hledáte cokoli, i mezi nenáročnými RPG hrami si určitě najdete tu pravou pro vás.

RPG s otevřeným světem

Hry s otevřeným světem zažívají v žánru RPG obrovský boom. Tituly jako "The Elder Scrolls V: Skyrim" nebo "The Witcher 3: Wild Hunt" nastavily laťku neuvěřitelně vysoko. Hráči touží po svobodě, možnosti prozkoumávat rozsáhlé světy a vytvářet si vlastní příběhy. Vývojáři se předhánějí v implementaci inovativních systémů, ať už se jedná o realistický soubojový systém, rozsáhlé možnosti craftingu nebo propracované dialogové stromy. Budoucnost RPG s otevřeným světem je zářivá a my se nemůžeme dočkat, jaké další herní zážitky nám přinese.

nejlepší rpg hry na pc

Tahové RPG legendy

Tahová RPG, neboli tahová RPG, jsou žánrem videoher, který v sobě spojuje prvky stolních RPG her s tahovým bojovým systémem. Hráči obvykle ovládají skupinu postav a procházejí příběhem, plní úkoly a bojují s nepřáteli. Boj v tahových RPG se odehrává v tazích, kdy si hráč a nepřítel střídavě vybírají akce pro své postavy. Mezi slavné zástupce žánru patří série Final Fantasy, Dragon Quest, nebo XCOM. Tahová RPG si získala oblibu pro svou strategickou hloubku, poutavé příběhy a propracované herní světy.

Akční RPG pecky

Akční RPG, to je žánr, který v sobě snoubí adrenalinové souboje s propracovaným příběhem a vývojem postavy. Mezi legendy žánru patří série jako Diablo s temnou atmosférou a hordami démonů, nebo Zaklínač, kde se v roli Geralta z Rivie probojujete světem plným magie a nestvůr. Z novějších titulů pak stojí za zmínku hry jako Elden Ring, která uchvátila svět svou otevřeností a náročností, nebo Cyberpunk 2077, jehož futuristický svět a RPG prvky si získaly nejednoho hráče. Ať už preferujete fantasy, sci-fi, nebo cokoli mezi tím, akční RPG vám zaručeně dopřejí hodiny a hodiny zábavy.

RPG s českým překladem

Čeští hráči se můžou radovat z rostoucího počtu RPG her s českým překladem. Lokalizace her otevírá dveře do světů plných magie, napětí a dobrodružství i těm, kteří nevládnou cizími jazyky. Mezi populární RPG s českými titulky patří například Zaklínač 3 od CD Projekt RED, Kingdom Come: Deliverance od Warhorse Studios a Disco Elysium od ZA/UM. Tyto hry se pyšní nejen skvělým příběhem a hratelností, ale i kvalitním českým překladem, který umocňuje zážitek ze hry.

Publikováno: 18. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: Aneta Nováková

Tagy: nejlepší rpg hry na pc | nejlepší rpg hry pro počítač