Lov na Predátora: Nejlepší hry inspirované filmovou sérií

Predator Hry

První krůčky Predátora ve hrách

První lovecká výprava Predátora do světa videoher se odehrála už v roce 1987, krátce po premiéře filmu, který tomuto mimozemskému lovci s termo-vizí vtiskl kultovní status. Hra Predator, vydaná na tehdejší platformy jako NES, Commodore 64 a Amstrad CPC, nabídla hráčům možnost prožít si akční scény z filmu z pohledu elitního vojáka, který se postaví hrozivému Predátorovi. I přes tehdejší technologická omezení se hra snažila zachytit atmosféru filmu a představila Predátora jako nelítostného protivníka s pokročilými technologiemi.

Počáteční úspěch filmové série se odrazil v sérii dalších her, které se objevily na konzolích jako Sega Genesis a Super Nintendo. Hry jako Predator 2 a Alien vs. Predator se snažily dále rozvíjet herní mechanismy a přinášely nové zbraně, prostředí a nepřátele. Zlomový okamžik pro Predátora ve světě videoher přišel v roce 1999 s vydáním hry Alien vs. Predator na PC. Tato akcí nabitá střílečka z pohledu první osoby nabídla hráčům možnost zahrát si za tři různé frakce: Predátora, Vetřelce a mariňáka. Každá frakce měla své unikátní schopnosti a zbraně, což hře dodávalo na dynamice a znovuhratelnosti. Alien vs. Predator se stala hitem a ukázala, že Predátor má v herním světě stále své místo.

Klasiky z devadesátých let

Devadesátá léta, to byla zlatá éra akčních filmů a s nimi přicházela i vlna her, které se snažily zachytit jejich drsnou atmosféru. Mezi nimi se vyjímal Predator, mimozemský lovec s termo-vizí a arzenálem, který by mu záviděl i Rambo. Hry s Predátorem se staly synonymem pro napětí, akci a pocit neustálého ohrožení.

První hry s Predátorem se objevily už koncem osmdesátých let, ale opravdový boom přišel až s nástupem devadesátek. Konzole jako Sega Mega Drive, Super Nintendo a později PlayStation hostily tituly, které se staly legendami. Vzpomeňme třeba na Alien vs Predator z roku 1994, kde si hráči mohli vybrat, zda se postaví Predátorovi jako mariňák, nebo naopak využijí jeho smrtící schopnosti.

Tyto hry se nebály brutality a těžké obtížnosti, což z nich dělalo výzvu pro zkušené hráče. Zároveň ale nabízely uspokojivý pocit z každé zdolané překážky a zabitého nepřítele. Grafika a zvuková stránka se neustále zlepšovaly a hráče vtahovaly do temných džunglí a klaustrofobických koridorů, kde na ně číhal smrtící lovec.

Akční střílečky z pohledu Predátora

Hry s Predátorem nás baví už od 90. let. Pamatujete na ty první pokusy o převedení filmové atmosféry na naše obrazovky? Dneska už je to jiná. Technologie nám dovolují vžít se do role nelítostného lovce naplno. Ať už se bavíme o střílečkách z první osoby, kde se z teplokrevného mariňáka stáváme obávaným Predátorem, nebo o asymetrických multiplayerových hrách, kde jeden hráč ovládá Predátora a ostatní se ho snaží zneškodnit.

predator hry

Každý herní zážitek s Predátorem je jiný. V roli elitního mimozemského lovce si užíváme nadřazenou technologii a smrtící arzenál. Termovize, maskování, vrhací disky, to vše dělá z Predátora hrozivého soupeře. Na druhou stranu, stát se kořistí Predátora přináší unikátní dávku napětí a strachu. Vědomí, že vás neviditelný predátor sleduje a čeká na chybu, je neskutečně intenzivní.

Ať už patříte mezi fanoušky filmové série, nebo jen hledáte akční zážitek s originální tematikou, hry s Predátorem vás rozhodně nezklamou.

Kooperativní zážitky v džungli

Predator hry, inspirované kultovní filmovou sérií, nabízejí napínavé kooperativní zážitky v džungli. Hráči se vžijí do role elitních vojáků, kteří se musí spojit, aby přežili střetnutí s nelítostným mimozemským lovcem. Komunikace a týmová práce jsou klíčové pro úspěch, protože Predator je smrtící protivník s pokročilou technologií a schopností maskování. Hry jako Predator: Hunting Grounds staví hráče proti sobě v asymetrickém multiplayeru, kde jeden hráč ovládá Predátora a ostatní se snaží splnit své mise a uniknout.

Kooperativní režimy v těchto hrách umožňují hráčům prožít napětí a akci filmů s přáteli. Společné plánování strategií, krytí si zad a koordinované útoky jsou nezbytné pro překonání výzev, které džungle a Predator přináší. Každý hráč si může vybrat specializaci a vybavení, které doplní tým a zvýší šance na přežití. Kooperativní zážitky v džungli Predator her zaručují adrenalin, napětí a nezapomenutelné herní momenty.

Nepovedené pokusy o slávu

Svět videoher je plný nezapomenutelných monster a Predátor se mezi nimi rozhodně neztratí. Jeho děsivá vizáž, smrtící arzenál a neúnavný lovecký instinkt z něj udělaly ikonu hororové sci-fi. Bohužel, ne všechny hry s Predátorem dokázaly jeho děsivou genialitu přenést na obrazovky. Některé pokusy o slávu skončily spíše jako bolestivé pády do propasti zapomnění.

Vzpomeňme třeba na "Predator: Concrete Jungle" z roku 2005. Hra slibovala akční jízdu New Yorkem, kde se Predátor utká s pouličními gangy i armádou. Místo toho jsme dostali těžkopádnou hratelnost, nevýraznou grafiku a příběh, který by nenaplnil ani komiksový sešit. Podobně dopadl i "Aliens vs. Predator: Extinction" z roku 2003, strategie v reálném čase, která sice nabídla možnost ovládat Predátory, ale utápěla se v nevýrazné hratelnosti a zastaralé grafice.

predator hry

I přes tyto neúspěchy se Predátor nevzdává a stále se objevuje v nových hrách. Doufejme, že se vývojáři poučí z chyb minulosti a brzy se dočkáme hry, která tomuto filmovému monstru konečně prokáže zaslouženou poctu.

Název hry Rok vydání Platforma Herní režim
Predator: Concrete Jungle 2005 PS2, Xbox Single-player, Multiplayer
Aliens vs. Predator (2010) 2010 PC, PS3, Xbox 360 Single-player, Multiplayer
Predator: Hunting Grounds 2020 PC, PS4 Multiplayer

Mobilní hry s Predátorem

Vesmírný lovec s maskou a termo-viděním se stal ikonou filmového plátna a jeho popularita se přelila i do světa mobilních her. Ať už toužíte po adrenalinové akci v kůži Predátora, nebo se naopak chcete utkat s touto nelítostnou bytostí, mobilní hry vám to umožní.

Mezi oblíbené tituly patří akční střílečky, kde se vžijete do role elitního Predátora. Využíváte jeho smrtící arzenál, maskovací systém a lovecké instinkty k eliminaci nepřátel. Hry často čerpají inspiraci z filmové série, takže se můžete těšit na známé lokace a nepřátele, jako jsou mariňáci, Vetřelci a další Predátoři.

Pro strategičtější povahy jsou k dispozici i tahové hry, kde vedete Predátora na lovu a snažíte se přelstít své protivníky. Tyto hry kladou důraz na taktiku, plánování a znalost schopností Predátora i jeho nepřátel.

Mobilní hry s Predátorem nabízejí rozmanitou škálu herních zážitků, od adrenalinové akce po strategické plánování. Ať už jste fanoušky filmové série, nebo jen hledáte zábavnou hru s originální tematikou, Predátor ve světě mobilních her vás jistě nezklame.

Budoucnost her s Predátorem?

Série Predátor, to je pojem, který rezonuje herním světem už od 80. let. Od prvních akčních titulů na konzolích a počítačích až po moderní multiplayerové zážitky, Predátor si vždy našel cestu k srdcím (a krčním tepnám) hráčů. Ale jaká je budoucnost her s tímto ikonickým vesmírným lovcem?

Nedávný úspěch "Predator: Hunting Grounds" ukázal, že o asymetrické multiplayerové hry s Predátorem je stále zájem. Hráči se nemohou nabažit napětí z lovu a z pocitu, kdy se role obrací a oni sami se stávají kořistí. Je tedy pravděpodobné, že se v budoucnu dočkáme dalších her v tomto duchu.

predator hry

Zároveň se otevírají dveře i pro singleplayerové tituly, které by se mohly hlouběji ponořit do mytologie Predátora a jeho kultury. Představte si RPG hru, kde se vžijete do role mladého lovce Yautja a probojujete se až na vrchol potravního řetězce. Nebo akční adventuru s hutnou atmosférou, která by se inspirovala filmem "Predátor" z roku 1987.

Možností je nespočet a je jen otázkou času, kdy se jich chopí další vývojáři. Jedno je jisté: Predátor se jen tak nevzdá a bude nás i nadále děsit (a bavit) v digitálním světě.

Publikováno: 19. 06. 2024

Kategorie: hry

Autor: Aneta Nováková

Tagy: predator hry | hry založené na filmové sérii predator