Lidl aplikace: Nakupujte chytře s mobilem v ruce

Lidl Aplikace

Vývoj a platformy

Mobilní aplikace Lidlu prošla od svého spuštění v roce 2015 dlouhou cestou. Původně se jednalo o jednoduchou aplikaci s letákem a seznamem obchodů. Postupně se však rozrostla o řadu užitečných funkcí, jako je věrnostní program Lidl Plus, online nákupy s doručením domů nebo možnost procházet recepty. Aplikace je dostupná pro operační systémy iOS a Android a je kompletně v českém jazyce.

Lidl se při vývoji své aplikace zaměřuje na jednoduchost a intuitivní ovládání. Uživatelské rozhraní je přehledné a všechny důležité funkce jsou snadno dostupné. Aplikace je také pravidelně aktualizována o nové funkce a vylepšení. Díky tomu se řadí mezi nejoblíbenější aplikace obchodních řetězců v České republice.

Vývoj a inovace v oblasti mobilních technologií jsou pro Lidl klíčové. Společnost si uvědomuje, že mobilní zařízení hrají v životech zákazníků stále důležitější roli. Proto do vývoje a vylepšování svých aplikací investuje nemalé prostředky.

Uživatelské rozhraní a design

Mobilní aplikace Lidlu se pyšní jednoduchým a intuitivním uživatelským rozhraním, které zvládne ovládat opravdu každý. Hlavní menu aplikace je přehledně rozděleno do několika sekcí jako jsou letáky, Lidl Plus, nákupní seznam nebo moje prodejna. Díky tomu se uživatel snadno zorientuje a rychle najde to, co hledá. Aplikace sází na minimalistický design s použitím firemních barev, tedy modré a žluté. To zaručuje dobrou čitelnost a celkově příjemný dojem z používání. Samozřejmostí je i možnost vyhledávání, které uživateli usnadní a urychlí hledání konkrétních produktů nebo informací. V aplikaci nechybí ani sekce s recepty, které jsou přehledně řazeny do kategorií a doplněny o lákavé fotografie.

Lidl si dal záležet i na uživatelské přívětivosti své aplikace. Ovládání je intuitivní a všechny funkce jsou snadno dostupné. Aplikace je svižná a responzivní, takže se s ní pracuje opravdu pohodlně. Celkově lze říci, že Lidl v tomto ohledu odvedl skvělou práci a jeho mobilní aplikace patří mezi ty povedenější na trhu.

Funkce nákupního seznamu

S aplikací Lidl už nemusíte psát nákupní seznamy na papírky, které se pak záhadně ztrácejí. Funkce nákupního seznamu v aplikaci Lidl vám umožňuje vytvářet, upravovat a sdílet vaše nákupní seznamy přímo v mobilu. Přidávejte položky jednoduše jejich vyhledáním nebo naskenováním čárového kódu. Aplikace vám dokonce zobrazí, které produkty z vašeho seznamu jsou aktuálně v akci. Hotový seznam si můžete jednoduše seřadit podle kategorií, abyste v obchodě nemuseli bloudit mezi regály. A pokud nakupujete ve dvou, můžete seznam sdílet s rodinou nebo spolubydlícími a nakupovat společně. Už nikdy nezapomeňte koupit to, co opravdu potřebujete, a mějte přehled o svém nákupu ještě předtím, než se vydáte do Lidlu.

lidl aplikace

Propojení s věrnostním programem

Digitální letáky a slevy

Svět se digitalizuje a Lidl jde s dobou. Lidl aplikace pro chytré telefony přináší digitální letáky přímo do vašeho mobilu. V aplikaci najdete aktuální nabídku slev a akcí, a to přehledně a vždy po ruce.

Procházení digitálního letáku je intuitivní a rychlé. Jednoduše listujete stránkami jako u klasického letáku. Aplikace vám také umožňuje vyhledávat konkrétní produkty a filtrovat nabídku podle kategorií.

Lidl aplikace nabízí i další užitečné funkce. Můžete si v ní například vytvářet nákupní seznamy, prohlížet otevírací dobu prodejen ve vašem okolí nebo si prohlížet recepty z Lidlu.

Stáhněte si Lidl aplikaci a mějte slevy a akční nabídky vždy po ruce. Šetřete čas, peníze i životní prostředí s digitálními letáky od Lidlu.

Vyhledávání produktů a filtry

Využijte naši aplikaci naplno a objevte všechny její vychytávky, které vám usnadní nakupování. Hledáte konkrétní produkt? Žádný problém! Do vyhledávacího pole v horní části aplikace jednoduše zadejte jeho název, značku nebo klíčové slovo. Aplikace vám zobrazí všechny relevantní výsledky, abyste nemuseli zdlouhavě procházet celý sortiment.

Chcete si prohlížení produktů ještě více zúžit? Využijte filtry! Vybírat můžete z různých kategorií, jako jsou například cena, značka, typ produktu, gramáž a mnoho dalších. Filtry naleznete v horní části stránky s výsledky vyhledávání. Jednoduše zaškrtněte vámi požadované parametry a aplikace vám zobrazí pouze ty produkty, které splňují vaše kritéria.

Ať už sháníte čerstvé pečivo, kvalitní maso, drogerii nebo cokoliv dalšího, s naší aplikací a jejími filtry najdete to pravé raz dva.

Srovnání mobilních aplikací obchodních řetězců Funkce Lidl Aplikace Albert Aplikace Digitální letáky Ano Ano Věrnostní program Ano Ano Online nákup Ne Ano Navigace v obchodě Ne Ne

Platba mobilem Lidl Pay

Lidl aplikace nabízí zákazníkům pohodlný způsob placení za nákupy: Lidl Pay. Tato funkce mobilní aplikace obchodního řetězce Lidl promění váš chytrý telefon v platební kartu. Stačí si v aplikaci jednoduše zaregistrovat svou platební kartu a pak už můžete platit mobilem u všech pokladen v prodejnách Lidl.

lidl aplikace

Platba mobilem Lidl Pay je rychlá, bezpečná a pohodlná. Nemusíte s sebou nosit peněženku ani hledat platební kartu. Stačí jen přiložit telefon k platebnímu terminálu a potvrdit platbu otiskem prstu nebo zadáním PIN kódu.

Lidl Pay využívá moderní technologie NFC a tokenizace, které zaručují maximální bezpečnost vašich platebních údajů. Vaše platební karta není uložena v telefonu ani na serverech Lidlu, takže se nemusíte bát zneužití.

Kromě placení za nákupy nabízí Lidl aplikace i další užitečné funkce, jako je prohlížení aktuálních letáků, vyhledávání prodejen a otevírací doby, vytváření nákupních seznamů nebo správa digitální zákaznické karty Lidl Plus.

Historie nákupů a statistiky

S aplikací Lidl Plus máte přehled o svých nákupech jako nikdy předtím. V sekci "Historie nákupů" najdete digitální kopie všech vašich účtenek, ať už jste platili kartou nebo hotově. Už žádné ztracené účtenky a hledání v peněžence! Každá účtenka je přehledně rozdělena podle kategorií zboží, takže snadno zjistíte, kolik jste utratili za ovoce, zeleninu nebo třeba drogerii. A to není vše! Aplikace vám také nabízí užitečné statistiky o vašich nákupech. Zjistíte tak například, kolik průměrně utratíte za nákup, které dny v týdnu nakupujete nejčastěji, nebo v jaké prodejně nejraději nakupujete. Díky těmto informacím můžete lépe plánovat své nákupy a spravovat svůj rozpočet.

Notifikace a upozornění

S aplikací Lidl máte slevy a novinky v kapse. Doslova! Aplikace vám posílá upozornění na nejlepší akce a slevy, abyste už nikdy nezmeškali žádnou skvělou nabídku. Nechcete být zahlceni? Žádný problém! V nastavení si můžete jednoduše zvolit, o jakých kategoriích produktů chcete dostávat upozornění. Máte rádi čerstvé pečivo? Aktivujte si upozornění na pekárnu a už vám neunikne žádná ranní akce. Aplikace vás také upozorní na blížící se konec platnosti vašich slevových kupónů, abyste na ně nezapomněli. Už se vám někdy stalo, že jste nechali slevový kupón propadnout? S aplikací Lidl se vám to nestane! A co víc, aplikace vás informuje o otevírací době vašich oblíbených prodejen Lidl. Už nikdy nebudete stát před zavřenými dveřmi!

lidl aplikace

Bezpečnost a ochrana dat

V dnešní době je bezpečnost a ochrana dat naprosto zásadní, a to platí i pro mobilní aplikace obchodních řetězců, jako je Lidl aplikace. Lidl si je této skutečnosti vědom a klade velký důraz na ochranu osobních údajů svých zákazníků. Aplikace Lidl využívá moderní bezpečnostní technologie, jako je šifrování dat, aby zabránila neoprávněnému přístupu k vašim informacím. Veškeré citlivé údaje, jako jsou platební informace nebo hesla, jsou ukládány v zašifrované podobě a nejsou sdíleny s třetími stranami. Lidl aplikace také dodržuje přísné standardy ochrany osobních údajů, jako je GDPR. To znamená, že máte kontrolu nad svými údaji a můžete kdykoli požádat o jejich opravu nebo výmaz. Pro zajištění bezpečnosti vašeho účtu je důležité zvolit si silné heslo a nepoužívat stejné heslo pro více služeb. Dále je vhodné si dávat pozor na podezřelé e-maily nebo SMS zprávy, které se vydávají za Lidl a snaží se od vás vylákat citlivé informace. V případě jakýchkoli pochybností o bezpečnosti vašeho účtu nebo podezření na zneužití vašich údajů neváhejte kontaktovat zákaznickou podporu Lidlu.

Dostupnost offline funkcí

Lidl aplikace si zakládá na jednoduchosti a praktičnosti, proto se soustředí především na funkce dostupné online. Procházení letáku, slev a Lidl Plus nabídek vyžaduje aktivní připojení k internetu. Bohužel, Lidl aplikace zatím nenabízí možnost stáhnout si leták pro offline prohlížení. To znamená, že pokud se chystáte na nákup a víte, že budete mít omezený přístup k internetu, je potřeba si leták prohlédnout a naplánovat si nákup předem. Stejně tak není možné spravovat váš Lidl Plus účet offline. Pro přihlášení, aktivaci kupónů nebo kontrolu bodů je nutné být online. I když Lidl aplikace v současnosti nenabízí širokou škálu offline funkcí, její online funkce jsou navrženy tak, aby vám co nejvíce usnadnily nakupování.

Lidl aplikace? Už žádné zběsilé hledání letáků v poštovní schránce! Všechny slevy a akce mám teď přehledně v mobilu.

Recenze a hodnocení uživatelů

Lidl aplikace si mezi uživateli vysloužila vcelku pozitivní hodnocení, ačkoliv se najdou i tací, kteří by uvítali jistá vylepšení. Na Google Play se aplikace pyšní průměrnou známkou 4,5 hvězdičky z 5, na App Store pak 4,7 hvězdičky z 5. Uživatelé si pochvalují zejména přehlednost aplikace, snadné listování letákem a rychlé vyhledávání produktů. Mnozí oceňují i možnost vytváření nákupních seznamů a jejich sdílení s rodinou či spolubydlícími. Velkým plusem je také digitální verze zákaznické karty Lidl Plus, díky které už nemusíte nosit plastovou kartičku s sebou.

lidl aplikace

Samozřejmě se ale najdou i tací, kterým se aplikace úplně nezamlouvá. Mezi nejčastější výtky patří občasná nestabilita aplikace a její pomalé načítání. Někteří uživatelé by také uvítali širší možnosti nastavení, například možnost zvolit si preferovanou prodejnu nebo si nechat zasílat upozornění na slevy na oblíbené produkty. Celkově lze ale říci, že Lidl aplikace je povedenou mobilní aplikací, která zákazníkům usnadňuje nakupování v obchodech Lidl. Její největší předností je jednoduchost a přehlednost, díky čemuž se v ní snadno zorientuje opravdu každý.

Budoucnost aplikace Lidl

Aplikace Lidl se stala nepostradatelnou součástí nákupního procesu pro mnoho zákazníků. Její budoucnost se zdá být slibná, jelikož Lidl neustále pracuje na jejím vylepšování a rozšiřování funkcí. Můžeme očekávat, že aplikace bude hrát ještě důležitější roli v personalizovaných nabídkách a slevách, a to na základě nákupních zvyklostí uživatelů. Lidl Plus bude pravděpodobně integrován do dalších funkcí, jako je například možnost platby přímo v aplikaci.

Vylepšení se pravděpodobně dotknou i sekce receptů, která by mohla nabídnout personalizované návrhy na základě preferencí uživatele nebo dostupných ingrediencí. Důležitým aspektem bude i nadále jednoduchost a intuitivnost aplikace. Lidl si je vědom, že pro širokou škálu zákazníků je klíčová snadná navigace a přehlednost. V neposlední řadě se dá očekávat, že Lidl bude i nadále rozvíjet propojení aplikace s fyzickými prodejnami.

To by mohlo zahrnovat funkce jako navigace v obchodě, informace o dostupnosti produktů v reálném čase nebo možnost objednání produktů online s následným vyzvednutím na prodejně. Budoucnost aplikace Lidl je plná inovací a slibuje zákazníkům ještě pohodlnější a personalizovanější nákupní zážitek.

Publikováno: 23. 06. 2024

Kategorie: technologie

Autor: Aneta Nováková

Tagy: lidl aplikace | mobilní aplikace obchodního řetězce lidl